catsRfordogs
catsRfordogs catsRfordogs
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Between an 8-pack of paper towels for $7.92 or a 12-pack for $11.64, the 8-pack would be cheaper. True or false.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-05-2020

Answer:

false because the 12 pack is cheaper

Step-by-step explanation:

7.92 divided by 8= 0.99

11,64 divided by 12= 0.97

false because the 12 pack is cheaper

Answer Link
seenavengasseri2010 seenavengasseri2010
  • 04-05-2020

Answer:

in my opinion, the 8-pack of paper towels for $7.92 would be cheaper is

Step-by-step explanation:

True, because 12-pack for $11.64 is more costlier

Answer Link

Otras preguntas

Word tabs, such as the file and home tabs, are organized in groups on the ____.
Write 0.00000347 in scientific notation. (PLEASE, TY!)
Each of the protein chains are conjugated to a nonprotein ____________ group.
Yo necesito_______de llegar A) manejar B) correr C) dejar D) temprano
Select the noun clauses in the sentences. Whatever you do make sure you're home on time. Janice couldn't decide what she should major in at college.
Which is an act of violence that can occur during dating?
Please help out /GEOMETRY
What is the largest freshwater volcanic island in the world?
According to erikson, a child's self-concept helps protect him or her from the emotions of
The directional term “caudal” indicates what when referring to a pet’s anatomy?