wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

three consecutive even integers have a sum of 168. what's the value of the largest integer?
What are the two largest ethnic groups in the united states today?
Suppose that 2 scientists use different measurement systems in their work. What problems might arise if they shared their data?
What was Italy’s primary role in the WWII?a. It helped Germany in accomplishing its main objectivesb. It was helpful to Britainc. It caused problems for Japand.
The gram formula weight of phosphoric acid is 98.00 g/mol, and the density of 85.0% phosphoric acid is 1.685 g/mL. Could you describe how ...
Which best describes Germany’s standard invasion strategy at the beginning of World War II?a. Attack with a combination of speed and overwhelming forceb. Intimi
Find the original cost of a rocker selling for $159.95 at 20% off.
An experiment consists of rolling two fair number cubes. What is the probability that the sum of the two numbers will be 8? Express your answer as a fraction in
How do you know when to use L'hospital's rule?
How did the formation of alliances affect the outbreak of war?