HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

Which of these is likely to be true about a scientific theory? It can never be changed or replaced. It is supported by exactly one true hypothesis. It is ac
Can someone help me the answer choices are still the same for the rest of the questions
The transitional style which combined baroque and classical characteristics in early eighteenth-century france represented
the value of the expression -|a-b| when a=7and b = -3 is
What is the difference between the steady beat and the rhythm? How can we tell if a song is in 3/4 time or 4/4 time? Make sure to mention what we can do with ou
If 25.16 g of chlorine react with 12.99 g of manganese metal, what is the empirical formula of the compound?
What is the theme of William Shakespeare’s Sonnet 116? Let me not to the marriage of true minds Admit impediments. Love is not love Which alters when it alterat
Can we influence the way people remember us?
The angle measure of thre angle of a triangle are p, q and r. Angle measure of q is one third of p and r is the difference of p and q.
List the sides of triangle LMN in ascending order if L= 65 and M= 44