first8443 first8443
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 1 pencil for $0.50. How much would a dozen cost you

Respuesta :

alimashhour4
alimashhour4 alimashhour4
  • 02-04-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

1 pencil is 50 cents. 12 pencils cost $6

Answer Link

Otras preguntas

How long would it take 2.0x10^20 electrons to pass through a point in a conductor if the current was 10.0A?
what did darwin do in order to study plants and animals?
The game of lacrosse seems complicated to me. How does the word complicated function in the sentence? A.predicate nominative B.indirect object C.predicate adjec
18n squared + 57n -10
why are the flat surfaces on a rectangular prism called faces
Nate Kaeding, the place kicker for the San Diego Chargers, has a score 120 so far this season. He has scored all his points on 1-pointe extra point kicks and 3-
A current of 3.60A flows for 15.3s through a conductor. Calculate the number of electrons that pass through a point in the conductor in this time
How did Rome's conquest change the Roman army?
what is the shape with 9 sides
Jereen spent 1/4 hour on homework after school, another 1/2 hour after she got home, and final 1/3 hour after dinner. Did she spend more or less than 1 hour on