leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

What is 6,007,200 in word form and expanded
A mobile phone company offers two monthly calling plans, A and B. Under A, every minute costs $ 0.10. Under B, the first 100 minutes costs $ 12 and every extra
Write the number in two other forms 4.293
Solve each inequality, justifying each step you use x-5<35
How does Newton's second law apply to basketball?
What is 11/9 reduced to a mixed number?? i cant figure this out
The part of cell division that causes the separation of the cytoplasm is _____? Mitosis,Meiosis,Cytokinesis
Please help me. Is (3,13) a solution of the equation y=4x?
whats the answer for -9x+1=-80 ? show work please
how can you use number patterns to find the least common multiple of 120 and 360