kmooreman kmooreman
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Which is better to buy? - A 3lbs. bag of apples for $2.99 or a 5lbs. bag for $4.99?

Respuesta :

josephnicastro624 josephnicastro624
  • 04-03-2020

IS THERE AN OPTION TO SAY THEY ARE EQUAL IF THERE IS THEN THAT IS THE ANSWER :}

Answer Link

Otras preguntas

When Chernobyl occurred and the citizens were evacuated from the city of Pripyat, were the citizens also promised that they'll be able to go back to their homes
Ms Martina filled her trucks gas tank with 28.7 gallons of gas If she drove 100 miles on the same tank of gas how much gas did she use per mile
Why do athletes often eat lots of carbohydrates the day before a competition?
Could someone explain why any umber raised to a power of zero equals to one
What is not one of the H.E.L.P. criteria? A. healthful B. parent-approval C. ethical D. loving
What is the chief advantage of acrylic paint over oil paint?
What are the powers of the governor of Florida
How could you separate tellurium dioxide teo2 from sio2?
Which of the following best describes Gwendolyn Brooks's connection to the Pulitzer Prize? A. Gwendolyn Brooks aspired to receive a Pulitzer Prize. B. Gwendolyn
A cube has a volume of 125 cubic inches. What is the volume of the largest sphere that will fit in the cube?