Lifesapitch27 Lifesapitch27
  • 02-02-2020
  • Mathematics
contestada

Job John has 12 pounds of dog food and is going to separate it into a 3 fourths pound portions how many portions of dog food will he have

Respuesta :

saman13 saman13
  • 02-02-2020
Divide 12 by 3 : 4 is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Mrs. henry purchased 6.3 gallons of gas for $15.75. how much did each gallon cost?
Most surround sound computer speaker systems include one or two center speakers and two or more ______ speakers.
if g(x)=(x-3) exponent 2, what is the value of g(-9)
A summary should not sound the same or look the same as the original text. a. true b. false
On the sap login screen, you were given a specific server name. can you log into a different server? why or why not?
Explain why you as the angel investor would require more or less debt versus equity financing.
In order to effectively communicate a written message to your intended audience, you can practice the skill of self- and social awareness by __________.
Okagaki and sternberg (1991) found that white parents valued ________ as measures of intelligence.
Composed by motown artists and originally a '61 hit for the marvellettes, this song featured john's r&r style lead vocals and a pounding r&r beat. it is
Which equation shows the equation y+4=2(x-1)