abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

I'm inside the path I'm a difference of two numbers outside the paths what number am I
2x-y=-63x-4y=-4Solve using elimination and then substitution
How many seismic stations are needed to determine the location of an earthquake's epicenter?
Suppose that a rectangle has a perimeter of 24 meters. Express the area A(x) of the rectangle in terms of the length x of one of its sides. A(x) = ??
What's needed to know Right now we are doing unit 1 which is about tensions in ropes and weight and stuff about newtons. We are taking a test tomorrow and I st
What's needed to know Right now we are doing unit 1 which is about tensions in ropes and weight and stuff about newtons. We are taking a test tomorrow and I st
How would you describe the human features of a place?
What is 258/300 written as a decimal and a percent???
How are continental volcanoes formed?
The volume of a cube is given by V= x cubed where x is the length of an edge of the cube. A cube shaped end table has the volume of 3 3/8 cubic feet. What is th