idagomez47 idagomez47
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

1 Point
Gerald has $25 to buy maps for his hiking class. Each map costs $3. How
many maps can he buy? Do not include units in your answer.

Respuesta :

makailaleroy734
makailaleroy734 makailaleroy734
  • 03-12-2019
The answer is 8 maps
Answer Link
juvngvbriel
juvngvbriel juvngvbriel
  • 03-12-2019
8 maps is your answer
Answer Link

Otras preguntas

A square has side length of 16.5 in. If the area is multiplied by 9, what happens to the side length?
Which of the following statements is true? A. The equator is warmer than the poles because the sun's energy is spread over a larger area. B. The top layer of ro
I need help what is terrane​
Plz help with this page
Solve the system of equations given . -2x+5y=-3 A. (-6,-3) B. (-6,3) C. (-7,-6) D. (-3,6)
Identify m∠F. PLEASE HELP!!
Which account is credited when a job is completed? finished goods inventory. sales revenue. cost of goods sold. work in process inventory?
Help please and explanation please
I need help with this one. PLEASE HELP ME!!! What is the first president of the United States
How did developments in media technology affect the african american community in the 1920s?