itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

Alanna is looking into purchasing a scooter as gas prices continue to rise. She needs a reasonably priced, comfortable, and safe scooter with room to store her
What is the slope of the line that passes through the points (10,2) and (19,14)? Write your answer is simplest form
Em determinada ocasião de nossa unidade, foi citado que: "Alguns estudiosos acreditam que a comunicação comunitária atingiu seu ápice em períodos críticos como
Help with my spanish homework please
what is 12/25​ to a percent.
Increasing the # of pulleys increases the _______ but decreases the amount of ______ applied
PLEASE HELP ASAP!!!! The formula D=1.22xA gives the distance D in miles to the horizon from an airplane flying at an altitude of A feet. If a pilot is flying at
Tickets for the homecoming dance cost $20 for a single ticket or $35 for a couple. Ticket sales totaled $3280, and 128 people attended. How many tickets of ea
On a backpacking trip, Kenny hikes all day at a steady pace, covering 30 kilometers and burning 4000 Calories. At the school track, Janelle runs the 100-meter s
Essay about Abraham Lincoln