TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

Discussion Prompt: A fair coin is tossed twice and the number of heads is recorded. Jose says the P(1 head) = 1/2, while Jeff students says P(1 head) = 1/3. Exp
What is the theme of Examination Day? (cite evidence)
Need help ASAP! Will mark brainliest
Solve for w, and explain. 2/5w=-12​
Achooo is an example of what what figurative language?
An example of a mineral needed in large amounts is ___________________.
Which function of the bones deals with the blood cell formation? A)storage B)support C)movement D)blood cell formation
List the elements of art. List the principles of art. How do artists use the Elements and Prinipcles when creating art?
please help due asap Thanks in advance
I NEED HELP ✋!!!!!!!!!!!!!!!!!!!L!!!!!!!!!!!!