citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

Is the following relation a function? (1 point) Graph of x equals y squared, which results in a horizontal parabola centered on the x axis, going through the o
Which quotation from the text best shapes the central idea that when a tornado strikes her home for the second time, Sydney becomes aware of what she values mos
which american aurthor's works are closely associated with the harlem renaissance of the 1920s?
This core value of the enlightenment thinkers said that the truth could be discovered through thinking and applying the scientific method
What was the main purpose of Renaissance architecture?
Which interest-bearing account is best for people who wont neeed access to there money for several months or longer A. saving account B.certificate of deposit
Which of these groups was responsible for initiating the domestic anti-communist crusade in the late 1940s?
What is the difference between deficit and debt?
Use the rule to find the image of the vertices ABC is A (-2,4), B(5,3), C(1,-6) for the translation. (3 points) ABC: (x,y) ---> (x-3,y+2) Describe the movem
how do you use percentages to describe change