sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

if you solve an equation by graphing each side as a separate line, which of the following corresponds to the solution of the equation?
Using a single formatting _______ helps to make reading researched information easier; it lets the reader know what to expect. A. website B. style C. text D. ci
should eighth be capitalized if use in a sentence
Which one of the following sentences contains a coordinating conjunction? a. Since it's Tuesday, you should carry out the trash. b. Howard was brave, and he was
increasing your vocabulary mean? A. youll spend less time on revision B. youll write more lively sentences C. youll write longer sentences D. youll be able to s
Why did most Irish Americans favor neutrality?
what is sum of 5/8 + 5/8
If the ones digit of a number greater than 1 is 0, what factor or factors must that number have. A. 2 only B. 5 only C.2 and 5 D. Neither 2 or 5
. A pattern of being late for work or for appointments is usually
what is another name for pi in Germany?