hatanolikesfnaf hatanolikesfnaf
  • 04-06-2019
  • Mathematics
contestada

Sara had 207 dollars to spend on 9 books. After buying them she had 18 dollars. How much did each book cost

Respuesta :

havenfontenotor4ov9 havenfontenotor4ov9
  • 04-06-2019

Answer:

21

Step-by-step explanation:

207-18=189..then divide by 9

Answer Link

Otras preguntas

decsribe how both task and environmental contraints can have a profound effect on the emergence of motor skills
HELP ME PLZ!!!!!!! I BEG OF YOU
What things do you need to start a business
To add a pie chart, first select the data to be charted and then tap or click the insert pie or doughnut chart button (insert tab | charts group). true or false
How many lines are determined by two points? A. 0 B. 1 C. 2 D. Infinite
15. If you were lost at sea and you drank salty seawater, what would you expect to happen to the cells in your body? (shrink, swell, or stay same size) Why do y
5 times what equals 200
Is fog made up of water vapor or liquid water?
On a coordinate grid, point A is at (−2.0, −3.4) and point B is at (2.0, −3.4). Point B is a reflection of point A across the ___–axis. Input either a lowercase
A bakery offers a sale price of $3.50 for 4 muffins. What is the price per dozen.