Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

Egyptians believed the God of The Nile, Hapi, flooded the delta every year in_____. a. early summer b. late summer c. early spring d. late spring
I really need help with 7 and 8
Solve. 467.42 -27.83 =
0.00432 km = _____ mm
which of the following is a possible order of the scientific method
Which one of the following types of child care does not occur in a home setting with home activities? A. In-home care B. Home visitor care C. Day care
How can you find a unit rate when given a rate?
When the Bantu began to migrate away from the western part of central Africa, they moved
Atoms that make up matter are held together by what forces ?
The cradle of civilization was in central Europe. True or False