zainabnagi345
zainabnagi345 zainabnagi345
  • 03-03-2019
  • Mathematics
contestada

Mr. Roshan will buy 12.5lbs of beef . the price for the first 3 pounds are 4.99 . after that, the price is 4.49per pound how much will he pay?

Respuesta :

gemsgianni32ozyp55
gemsgianni32ozyp55 gemsgianni32ozyp55
  • 08-03-2019

Answer:

2.7 is the answer

Answer Link

Otras preguntas

what am i doing. i don’t even know what i don’t know.
Use the drop-down menus to complete the statement and describe how energy relates to work. (energy,work) transfers (energy, work) between objects.
Which of the following best describes an infinitive? A. An infinitive consists of "to" + verb. B. An infinitive consists of "to" + noun. C. An infinitive consis
In "The Tell-Tale Heart," the main character asked the old man how well he slept. Why? PLEASE HURRY I NEED THE ANSWER RIGHT NOW
why dose bob not let humans touch him one and only Ivan
PLEASE HURRY!! simplify completely show all work for full credit
I am soooo confuseddd what the heckkk Ok so Im doing something called 'Graphing Systems of Linear Equations' , well you might say its easy but I never understoo
Calculate the resistance of a lamp that draw 0.75 A current when connected to 4.5 V.​
The nth term of a sequence is (n + 1) (n + 2). Explain why every term of the sequence is an even number.
4. What were some differences between Byzantine Christianity and Roman Catholic Christianity?