jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

A,B,and C are collinear, and B is between A and C. The ratio of AB to AC is 2:7. If A is at (0,-8) and B is at (2,-4), what are the coordinates of point C? C=(
Page 127 "And there on the small screen was the burnt house, and the crowd and something with a sheet over it and out of the sky, fluttering, came the helicopte
If it’s Fall in Paris what season is it in Seoul Korea?
please help me please
What is gerrymandering? A:Gaining a representative after the Census B:The intentional drawing of district lines to influence voter power C:The redistricting of
2 1/3 + 6 3/5 =??????
which computer program did these companies use? fb, Microsoft, Google, LinkedIn​
The perimeter of a triangle is 137 cm. If three sides of the triangle are x + 7cm, 2x - 5 and 3x - 3 cm, what is the length of each side ?
Fill in the blankThe _____ explains why a x b = b and a + b = b + a. The answers could be: Absolute value, associative property, commutative property, distribut
A friend was just promoted to a new job that requires part-time travel, and he has also been promised a new laptop after his first month with the company. He ne