micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

Jake is comparing the prices of two mattress cleaning companies. Company A charges $30 per mattress and an additional $13 as service charges. Company B charges
Was the caste system in India during the postclassical era fundamentally a rigid social system or a flexible one? be able to defend your position
The process of collecting, analyzing, and interpreting information about customers, competitors, and other related marketing issues is known as ________.
the workers paved 1,254 feet of a road today. That is 3 times as long as they paved yesterday. How much of the road did the workers pave yesterday?
PLEASE HELPPPPP!!!! Asap
Which factor led to the success of the Mughal Empire? a) They allowed no outside influences to impact Islamic culture. b) They invaded a land, took the wealth,
( directions are on the picture . And also just comment and answer if you know any and can explain how to do them please ! I really need help) Answer any that
WHAT IS THE IMPORTANCE OF FRIENDS AND FRIENDSHIP? HELP ME PLZZZZ
What term for diposable income is?
Worldwide, the composition of soil is nearly identical. true false