makenziepack321
makenziepack321 makenziepack321
  • 01-12-2018
  • Mathematics
contestada

Jen has $24 to spend on five pens after buying them she had $14. How much did each pen cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2018
$24-$14=$10
$10÷5=$2

Each pen cost $2.

Answer Link
Annsanchez5526 Annsanchez5526
  • 01-12-2018

Answer:

2$

Step-by-step explanation:

24-14= 10


10/5+ 2


So each pen was $2

Answer Link

Otras preguntas

Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O