lupitaserr83 lupitaserr83
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

I need help asap on this please

I need help asap on this please class=

Respuesta :

jessicauniverse
jessicauniverse jessicauniverse
  • 03-10-2018
A. $17.55+ x = $26.91

B. $26.91 - $17.55 = $9.36
X = $9.36

C. The toaster costs $9.36
Answer Link
ksevilla ksevilla
  • 03-10-2018
a. 26.91 = t + 17.55

b. 26.91 - 17.55 = 9.36 = t, or the price of the toaster

c. kelly bought a toaster that cost $9.36 and a vacuum that cost $17.55. In total, she spent $26.91
Answer Link

Otras preguntas

Why does Salva feel “torn in half?” What does this example of hyperbole mean?
3/2-(-3/4)+1/4 solve please
In the excerpt from Chapter 5, what does the author's portrayal of Dede reveal to the reader? Dede's admiration of Minerva's assertiveness Dede's surprise at Mi
when was Martin Luther king jr born?
2. Which of the following statements best describes the effectiveness of the Spanish military during the Spanish-American War?
Michel read 18 books this was 4 books than twice the number of books that Jeff read how many books did Jeff read
The slope of the line that passes through the points (-3,-3) and (-9,5)?Write your answer in simplest form.
5:_= 1:2 6th grade math please help
i need a paragraph on why home work is good
examine the words below closely and put them in a logical sequence . 1. index 2. content 3. title 4. chapter 5. introduction​