mamiebeach mamiebeach
  • 01-10-2018
  • Mathematics
contestada

Compare 9.36 and 9.359

Respuesta :

evgeniylevi
evgeniylevi evgeniylevi
  • 02-10-2018

Try this option (this is not the only way!):

1. the rule: if 'number_1' - 'number_2' > 0, then number_1>number_2. If 'number_1'-'number_2'<0, then number_2>number_1.

2. according to the rule above: 9.36-9.359=0.001. 0.001>0, it means, 9.36>9.359.

Answer Link

Otras preguntas

Grapes cost $2.49 per pound, and apples cost $1.89 per pound. Select all the combinations of pounds of grapes and pounds of apples that Noah could buy for $24.9
Find the equation of the line that has slope, m = 0, and passes through the point (4, −3). A) y = 4 B) x = 4 C) y = −3 D) x = −3
Suppose you have a large boulder in your yard that you’d like to move. How could you break it into smaller pieces without using a sledgehammer?
Grapes cost $2.49 per pound, and apples cost $1.89 per pound. Select all the combinations of pounds of grapes and pounds of apples that Noah could buy for $24.9
If three pears and four oranges cost $4.85 and three pears and ten oranges cost $8.75 what is the cost of a pear and an orange
What is the function?Can you include a step by step explanation?
can someone help pleasee....
In which country in the Middle East is Greek a main language
What’s the volume of the cylinder
Help needed. 4th grade math