pedavis2700 pedavis2700
  • 01-10-2018
  • Mathematics
contestada

Theo's mom bought an 8 pack of juice boxes at the store for $4. Find the unit rate for the juice boxes

Respuesta :

iza70 iza70
  • 01-10-2018
The unit rate for the juice boxes is approximately 0.5
Answer Link

Otras preguntas

Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
which city was located nearest the nile river delta
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
which city was located nearest the nile river delta
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
which city was located nearest the nile river delta