SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

Every mineral is an element or compound given example of a mineral that is an element and a mineral that is compound
in which ways did taft helped conservation efforts and child labor problems
what is 9 copies of 3.65
explain why 2.15 and-2.15 opposite
Tommy is making a picture graph to show his friends favorite kind of music. he plans to use one musical note to represent 2 people How many notes will he use
How does the number of zeros in the product of 8 and 5000 compare to the number of zeroes in the factor
What does the product of any whole-number factor multiplied by 100 always have ? Explain
How did Herbert Hoover view the U.S. economy as he campaigned for President in 1928?
What is the verb phrase? He might have gone to a friend's house.
The pancreas plays a critical role in __________. a. the absorption of nutrients b. the digestion of vitamins c. the elimination of enzymes d. the breakdown