zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

The Big Bang Theory is the one best supported by scientific evidence, according to top scientists. True False
why is the formal amendment process so difficult and complicated?
which is the more conservative of the two major parties in the united states? the green party the democratic party the republican party the libertarian party
which kind of figurative language is used here? every time he touches his guitar, it sings!
what is needed to support a claim
what is the molar volume of a gas at standard temperature and pressure
a foolish consistency is the hobgoblin of little minds. which best summarizes this statement? a. many people are afraid to change their habits or go against tra
greg rented a truck for one day. there was a base fee of $19.95 , and there was an additional charge of 82 cents for each mile driven. greg had to pay $178.21 w
Dr. Perez is part of a team of researchers who are working on designing and building a probe to study solar flares. What condition must the probe meet?
How does the strong nuclear force compare with the electrostatic force in the nucleus of an atom? A. The strong nuclear force is stronger and is only attractive