Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2016
  • Mathematics
contestada

if 5 apples cost 345 pounds how much do 9 apples cost?

Respuesta :

Yayo5
Yayo5 Yayo5
  • 01-03-2016
345 ÷ 5 = 69 "pounds" for 1 apple.

69 × 4 = 276 4 apples.

345 + 276 = 9 apples for 621 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

What happened to Old Major? A. He died peacefully in his sleep. B .Mr. Jones sent him to a neighboring farm. C. Mr. Jones killed him for the meat. D. Mr. Jones
Any gîrls here free to talk
Which of the following was not a title taken by Augustus? O Pontifex maximus O Princeps O Augustus O Emperor O None of these
What impact did the treaty of Paris have on the North America colonies
A scientist is working with two different concentrations of hydrochloric acid (HCI). One bottle is 80% HCI, and the other is 40% HCI. For their experiment they
HELP ASAP ELA POEM!!!!! I will give brainlist the the first person!!! Write your own poem imitating Mary Oliver poem called "the wild geese" by following this f
Omar has $660 to spend at a bicycle store for some new gear and biking outfits. Assume all prices listed include tax. He buys a new bicycle for $330.64. He buys
What is the length of BD? What is the length of segment AC? What is the area of the triangle ABC?
The measure of an angle is 34.6°. What is the measure of its complementary angle?
Any gîrls here free to talk