aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Vì sao sau 30 năm ( từ năm 1500 ) người Bồ Đào Nha mới quan tâm đến xây dựng chính quyền tại Brazil ?
please help me anyone
Help me please!!!!! Write a system of equations with the solution (4,-3)
what are The five elements of plot/ storyline in the exact order
What makes an unsaturated fat different from a saturated fat, check all the apply
2. Quiz scores The scores on Ms. Martin's statistics quiz had a mean of 12 and a standard deviation of 3. Ms. Martin wants to transform the scores to have a mea
BRAINLYEST AND LOTS OF POINTS PLEASE HELP what does the mitochondria most resemble in the human body and why
PLEASE HELP OMG. To those who read "The Bet."PART A: Which statement best describes how the banker’s actions develop the theme of the story?Question 7 options:A
for 90 degree and b is equal to 30 degree then find the value of cmath ​
PLEASE LOOK AT PHOTO! WHOEVER ANSWERS CORRECTLY I WILL MARK BRAINIEST!!