Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

plz tell me WHAT IS 1+1
PLZZ HELP 32+5*4 wdwd
what is the answer You have a 20-ounce bottle of juice. You pour out 14 of the bottle to share with a friend. If you pour out 3 ounces for yourself, what fracti
Help please!:) . . I need this to be rewordedddd because I don't like it lol Will give brainliest and points and more! Many every day activities lead to globa
what is the solution to 7(x+2)=7x-10
OH BRAINLIEST GODS HELP!!! use The distributive property to rewrite the expression. -1/8(48y+7)
please help me i really need help :;
What is the value of p in the equation 1/4 (8-4p)+2p=12
Number 11# integers adding
4 reasons why global warming is a problem